Vladimír Železný už spoustu let opakuje: Tato země uživí maximálně „jednu a půl“ komerční televize. Myslí tím, že kromě jeho Novy a sesterské Primy si na zdejším trhu komerčních televizí už nikdo ani neškrtne. Tento čtvrtek večer odstartuje pokus usvědčit Železného z omylu. Dokáže se ale stát opravdovou konkurencí stanice TV 3, nástupce téměř neznámé a zadlužené regionální TV Galaxie?

Mladý, bohatý a ideální

Start bude mít TV3 podobně velkolepý jako Nova před šesti lety. Velkou show na kbelském letišti doplní pro diváky slavný Bertolucciho film Svůdná krása. Tím ovšem veškerá podobnost prozatím končí. Především: na rozdíl od Železného, který kdysi dostal od státu zadarmo celoplošnou licenci jen a jen díky svým ušlechtilým a vzápětí zapomenutým slibům, startuje TV3 se signálem, který dnes lze běžně zachytit jen v Praze (a to zdaleka ne všude), v Hradci Králové a na některých místech v severních Čechách. TV3 tak začíná vlastně v podobné pozici jako před lety Prima, která svůj signál rozšiřovala z 20 na 70 % území postupně během několika let, a náskok, který si mezitím vytvořila „plně vybavená“ Nova, se jí vlastně už nikdy nepodařilo stáhnout. „V této zemi existuje mnoho kvalitních a nevyužitých frekvencí,“ tvrdí ovšem optimisticky ředitel TV3 Jan Obrman. „Do konce roku chceme program nabídnout různým způsobem, kabelem, přes satelit i vzduchem polovině populace.“ Nová televize už také o řadu frekvencí požádala mediální radu, výsledky jsou ovšem…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte