Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Kultura

Misomusové v akci

Koncem minulého týdne přinesly deníky informaci o novém útoku mediální komise parlamentu na existenci kulturního kanálu České televize, ČT 2. Tentokrát má jít o „doporučení“ změny jeho programu, jenž by měl z beder komerční televize Prima převzít povinnost věnovat se několik hodin denně regionálnímu vysílání. Je to další z nekonečné série zpochybňování veřejnoprávnosti České televize, jež se nejvíce naplňuje právě na jejím druhém programu. Dosud se averze vůči kulturně zaměřenému kanálu projevovala pod pseudoliberální standartou obrany volného mediálního trhu. I vrabci na střeše přitom věděli, že za podobnými frázemi se skrývá šlamastika s hrozícím soudem republika kontra obelstěný magnát Lauder, jenž by se prý spokojil s darem jedné vysílací frekvence, tedy veřejnoprávní dvojky. Nyní zákonodárci vytáhli argument obecného zájmu, tedy dojemnou starost o regionální vysílání. Samozřejmě, že výsledek by byl tentýž (likvidace kanálu) a prospěch by z něj měl opět jen jeden - komerční stanice, jež by mohla v ušetřeném čase nasadit nějakou zajímavou guatemalskou telenovelu nebo kontaktní šou pro mladé dementy a exhibicionisty. Pryč s elitářstvím, vše pro inzerenty a masového diváka.Ať tak či onak, na člověka padá zoufalství z myšlenkové úrovně našich parlamentních pracovníků. Jednou nás pobaví názorem, že Bibli napsal Ježíš Kristus, po druhé se svěří se svými kulturními zálibami, v nichž dominují zpěváci středního proudu, po třetí je spatříme coby vypravěče vtipů v nějaké…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.