Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Pošlete ho pryč

Abdullahu Öcalanovi se stal osudným mobilní telefon. Tak zní alespoň poslední verze tajemstvím zahalené operace, při níž byl počátkem minulého týdne v keňském Nairobi zatčen a převezen do Turecka lídr Strany kurdských pracujících (PKK), který posledních pět měsíců jako štvaná zvěř prchal před mezinárodními zatykači za vraždu, teror a velezradu. Chtějí-li tedy rozzuření Kurdi nadále projevovat svou nelibost nad osudem nevoleného vůdce kurdského boje za nezávislost, měli by se zaměřit spíše na operátory mobilních telefonních sítí než na automobily a majetek pokojných občanů Evropy.Odstupující řecký ministr zahraničí Theodoros Pangalos svým jistě zajímavým doznáním o odhalení místa pobytu Öcalana díky radiovému signálu z mobilu jen potvrdil, jak přehnaně úzkostný diplomatický přístup k věci může zpackat, co se jen dá. Na jednu stranu konspirace jako hrom - to když počátkem února Öcalan přibyl do Athén bez vědomí řecké vlády coby nejmenovaný náměstek ruského ministra. Na druhou stranu pozoruhodná ležérnost, to když o dva týdny později automobil s Öcalanem v Nairobi náhle odbočil z trasy a vůdce PKK pak bylo možné spatřit až spoutaného v Turecku. Krátký příběh Öcalanova keňského zatčení ukazuje, čemu všemu slouží diplomacie a její imunita. Výpovědi se, jak jinak, liší.

Řecko: padli tři ministři

Původní verze kurdské strany zní podle Mizgin Senové, mluvčí kurdské zastřešující organizace EANK, takto: V pondělí 15. února v šest hodin večer keňské úřady…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte