Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Děkujeme, přemýšlejte!

K výzvě „Děkujeme, odejděte“ jsem se připojil 17. listopadu při slavnostní recepci na Pražském hradě. Za těchto symbolických okolností jsem se plně ztotožnil s jejím étosem i patosem, ačkoli mi text připadal spíše emocionální než věcný. Výzvu jsem chápal především jako projev mravní a občanské odpovědnosti, která má vyvolat společenskou diskusi a reflexi stavu deset let poté. Mnozí politici, kteří zaměnili službu věci veřejné za boj o moc, příznačně interpretovali výzvu „pragmaticky“, jako politický pamflet, jako pokus o svoji defenestraci (Klaus, Zeman), který má zvrátit výsledky minulých voleb. Mají pravdu v tom, že současná mocenská konstelace, včetně hanebného opozičního paktu, vzešla ze svobodných voleb, které jsou základní a nezpochybnitelnou demokratickou institucí. Ve výzvě se objevuje poděkování spoluobčanům, ovšem byli to právě občané, kteří dali této reprezentaci svůj mandát. A nyní nemám na mysli jen zemanovce a klausovce, ale i komunisty. Ještě truchlivější je potom fakt, že proti vší logice si smluvní strany udržují stále vysoké preference, a komunistům nadto hrozivě rostou. Na otázku ve výzvě „Co se stalo, že nám vládnou takoví lidé?“ musíme tedy smutně odpovědět: Takové si zvolil tento národ, a zdá se, že napříště může být ještě hůře. Jakkoli frustrující jsou nynější mocenské hry, ještě nebezpečnější mi připadá rozšiřující se bolševický svrab, který účinně parazituje na této nečistotě. V tomto smyslu považuji za…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte