Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Ve slabosti je síla

Malý český člověk se z dovolené vrátil už dávno. Již dva měsíce zase obývá svůj rodinný domek, chodí do práce, ve volných chvílích projíždí své starší auto nebo sleduje seriály na jedné ze tří zdejších televizí. Jeho zájem o svět venku se zatím spolehlivě odráží od stále stejné veřejné diskuse - podniky krachují a politici mají aféry. To se ale může změnit. Tento týden bude prvním skutečným oživením od podpisu opoziční smlouvy. Schůzi Poslanecké sněmovny, která začne v úterý, konečně zasáhne legislativní smršť, možná přímo uragán Zemanovy vlády: poslanci budou projednávat sto nových zákonů. Lze připustit, že je to už příliš pozdě, než aby se něco změnilo na velmi přísném posudku České republiky, který ve středu zveřejní Evropská unie. Sotva se tím také zabrání hrozící bitvě o moc mezi smluvněopozičními stranami - místopředseda ODS Macek slíbil, že pokud se strany do pátku nedohodnou na novém volebním zákoně, zruší svůj podpis pod smlouvou, a Václav Klaus vyzval sociální demokraty k debatě o jejím dalším osudu. Přesto přinášejí nadcházející události České republice dlouho očekávanou naději.

Zemanova maturita

Nikdo už nemůže vládě Miloše Zemana vyčítat lenost. Její roční úsilí se zhmotnilo v desítkách zákonů, které dnes přináší do sněmovny. Vedle rozpočtu zde najdeme několik nových daňových zákonů, návrhy o regulaci telekomunikací, tisku či živností a jak zřídit úřad ombudsmana, první zákony chystané reformy soudů či veřejné správy a mnohé další.…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte