Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Že jsem se nestaral dřív

Tři občanské „přímé akce“ letošního léta se dostaly na čelné místo celostátního zpravodajství: blokáda Trojmezenského pralesa, vzpoura litvínovských občanů proti Bille v městském parku a živé štíty před staveništěm drůbežího ráje u Všerub. Bitva o šumavský les už skončila vítězstvím aktivistů a dřevorubci museli vycouvat. Litvínovský souboj je pro občanskou stranu vítězný už tím, že se z ulice přesunul do právnických kanceláří.Jedinou demonstrací v terénu tak zůstává blokáda na Domažlicku. Občané pohraničních obcí zde už měsíc svými těly brání drůbežářům zahájit stavbu obrovského kurníku pro šest set tisíc slepic.Je předposlední zářijový čtvrtek, pravé poledne, osmadvacátý den blokády. V idylce krásné krajiny Českého lesa nedaleko Všerub stojí na polní cestě opuštěný hlouček lidí. Nikde už nejsou kamery ani necvakají fotoaparáty jako před měsícem, když se sem znepokojení občané postavili poprvé. Cestu přehrazuje i několik barelů naplněných betonem. Brání v jízdě k oplocenému pozemku, kde by společnost Česká drůbež chtěla postavit tři plechové haly a nacpat do nich 600 tisíc kuřic. A to je jen první část plánu. Pokud všechno klapne, měla by v dohledné době vyrůst na Domažlicku dvě podobná zařízení, skladující dohromady skoro dva miliony kusů živé drůbeže.Na všerubském pozemku nečinně postává několik dělníků a ochranka. Kousek opodál stojí buldozer, u něhož jsou vidět dvě hlavy připoutaných demonstrantů. Vlastními těly brání pásovci vyhrábnout základy pro "drůbeží…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.