Konference FORUM 2000 se 10.-13. října koná již potřetí na Pražském hradě

Proč se setkávat

Václav Havel - Když jsem se stal prezidentem, začal jsem z důvodu docela srozumitelných jezdit po světě. Procestoval jsem možná padesát, možná osmdesát zemí všech kontinentů a ve všech těch zemích jsem se setkával s novými a novými tvářemi dnešní civilizace a všechny ty problémy, které jsem znal z literatury a z moudrých knih, se mi náhle jakoby otvíraly v nové živosti, pestrobarevnosti. Znovu a znovu jsem si říkal, jak by to bylo dobré, kdyby chytří lidé nejen z různých konců světa, různých kontinentů, různých kulturních, civilizačních, náboženských okruhů, ale i z různých disciplín lidského poznání se mohli někdy setkat někde ke klidnému rozhovoru. Co by to asi udělalo, kdyby se setkali islámský muftí, japonský buddhista, slavný americký ekolog, brazilský politolog, bývalý či současný politik u jednoho stolu a tři dny si povídali.

Lidstvo musí nalézt novou odpovědnost

Já myslím, že nikdo nedoufá, že toto Forum a právě takovéto Forum ovlivní běh světa. Ale přesto se mi zdá, že jsme povinni dělat vše, co je v našich silách, abychom artikulovali znovu všechna ohrožení dnešní civilizace, abychom - vedeni jakousi základní nadějí, která dává smysl našemu životu - hledali cesty, jak odvrátit všechna ta hrozící nebezpečí. Jsme prostě povinni myslet dopředu a nekalkulovat s tím, nakolik já, my, kdokoli z nás opravdu běh světa…

40.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

40.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte