Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Havel by měl zůstat

„Bláznivá konstrukce“, „nehorázná lež“, „hloupost a nesmysl“, „zlá intrika“ - těmito a mnoha dalšími podobnými slovy odsoudili vůdci ODS a ČSSD výrok bývalého ministra financí Ivana Pilipa (US), že prý Václav Klaus touží po funkci prezidenta a že o tom jedná s Milošem Zemanem. Jak bývá u podobných spekulací zvykem, Pilip svá tvrzení nedokazoval. Prvním nepřímým důkazem tak jsou až reakce politiků. Vždyť podobně vzrušenými slovy, pamětníci si vzpomenou, odpovídali zástupci obou našich velkých stran na jarní varování Jana Rumla, že se prý domlouvají na spolupráci po červnových volbách. A stejně neuvěřitelná se ještě přednedávnem zdála úvaha, že by Libuše Benešová byla předsedkyní Senátu.

Říká se, že jde o křesla

Spekulace o tom, kdo za pár měsíců zasedne na kterém křesle, patří k folkloru. Politici i komentátoři mají přirozený pocit, že nový styl vlády, který založila opoziční smlouva, dlouho nemůže vydržet. Kabinet s třetinovou podporou v parlamentu přece sotva přežije rok, tím spíše, že jeho bezpečí zajišťuje ODS. Ta je přece podle svých lídrů hlavní silou opozice, a opozice se všude na světě snaží vládu svrhnout. Bezprostředním důvodem, proč držet ve své podstatě tak křehkou rovnováhu, může být právě rozdělení křesel. Sociální demokraté se stali ministry a obsazují místa ve státních podnicích, ODS má pozice ve sněmovně a ve Fondu národního majetku. Půl roku „se říkalo“, že opoziční smlouva zaručuje místo předsedkyně Senátu Libuši Benešové - a…

04.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

04.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte