Stále je záhadou, jak se s příchodem nového tisíciletí vypořádají počítače. Teprve se ukáže, kdo z jejich uživatelů se ze silvestrovské veselice vynoří jako vítěz. Ti, kdo na varování o kolapsu počítačových systémů příliš nedbají a tvrdí, že celá věc je jen nafouklou bublinou? Ti, kdo na obranu před „broukem tisíciletí“ (Millennium Bug) vynakládají veškeré dostupné finance? Málo však není ani těch, kteří na byznysu spojeném s hrozbou počítačového chaosu tvrdě vydělávají.

Byznys s apokalypsou

„Když je ohroženo vaše zdraví, vaše pohodlí, vaše potraviny, vaše voda, vaše teplo, možná dokonce váš život, a nezáleží na tom, jak velká je tato hrozba, je chytré a rozumné se předem připravit,“ začíná knížka Edwarda Yourdona a Roberta Roskinda Kompletní průvodce přípravou domova na rok 2000. Jde jen o jednu z mnoha publikací, které všem znepokojeným a ohroženým radí, jaké jídlo si před silvestrem koupit a jak ho skladovat, jak si připravit dlouhodobé zásoby pitné vody, tepla, světla atd., jak zajistit osobní hygienu, co dělat s bankovními účty a konečně i jak zjistit, zda je s příchodem roku 2000 kompatibilní i vaše domácí PC. V těchto knihách se dočtete, že se na přelomu roku máte především vyvarovat jakýchkoli oslav, abyste si zachovali chladnou hlavu. Pár dní před koncem tisíciletí se máte s nashromážděnými zásobami odebrat do pronajatého odlehlého srubu hluboko v lesích, kde s rodinou vyčkáte, co rok 2000 způsobí ve městech, ve veřejné dopravě i u vás…

36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte