Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nic společného

Petr Uhl si určitě dobře uvědomuje, proč a jak moc skandální je přítomnost obřího prasečince na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku. Vládnímu zmocněnci pro lidská práva lze také bez pochybností věřit, že podle svého nejlepšího svědomí dělá maximum, aby ohyzdná velkovýrobna masa z místa romského utrpení zmizela. Přesto je jeho plán, jak se s celou věcí vypořádat, špatný a ministři Zemanovy vlády by měli nápad na vyhlášení mezinárodní sbírky odmítnout. To ale mohou udělat v jediném případě: pokud vzápětí rozhodnou o zbourání výkrmny a o náhradě jejím dnešním majitelům ze státního rozpočtu.

S námi do Osvětimi

Na tuto operaci, jejíž náklady jsou odhadovány zhruba na čtvrt miliardy, prý stát nemá peníze. Takový argument můžeme ovšem klidně ignorovat. Chtějí-li ministři letos hospodařit se schodkem jedenatřiceti miliard, pak je náhlá starost o kapsu daňového poplatníka v případě dvou set padesáti milionů jen průhlednou kamufláží nechuti.Uhl svůj návrh opřel o tezi, že český stát neměl s lágrem nic společného, neboť ten padá na vrub zaniklého státního útvaru zvaného třetí říše. Proto není třeba, aby teď Česká republika zaujímala k jeho existenci nějaký postoj či se snad za ni dokonce omlouvala a sypala si popel na hlavu. Na druhé straně ale Uhl uznává, že letský tábor přece jen byl součástí vražedné mašinerie holocaustu a že není správné takové místo hyzdit nedůstojnou symbolikou prasečince. Zvířecí koncentrák by tudíž měl…

v03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte