Patron českých rasistů a jeden ze tří kandidátů na prezidenta Miroslav Sládek nemusel ani hnout prstem a pár měsíců před parlamentními volbami jsou ho plné noviny. Ve středu tomu bude rok, co pořádal protiněmeckou show, a v pátek bude předveden do soudní síně v pankrácké věznici, kde soudkyně Radka Blažková rovnou hodlá vynést verdikt nad jeho tehdejšími výroky. Dosud se v tisku diskutovalo hlavně o tom, zda bylo správné držet ho ve vazbě, když kvůli tomu zmešká naléhavá jednání i volbu prezidenta. Řekněme rovnou, že ano. Bez ohledu na to, že současné obvinění z „podněcování k národnostní a rasové nesnášenlivosti“ stojí na vodě a pan Sládek kvůli němu do kriminálu jít prakticky nemůže.

Síla a pořádek

Republikáni, jejichž stranickým sloganem je „Právo-síla-pořádek“, se stěží mohou divit, když si české právo vynutilo pořádek silou. Miroslav Sládek evidentně pohrdal soudem: protiněmecké výroky odmítal jakkoli vysvětlit a pětkrát se svým advokátem zmařil v této věci soudní jednání. Soud si to nenechal líbit a podezřelého dal do vynesení rozsudku pod zámek.

Všichni politici mají plná ústa „vymáhání práva“. Co si však o něm myslí doopravdy, to vychází najevo, až když na vymáhání skutečně dojde. Konkrétně republikáni před rokem využili svůj parlamentní klub jako skrýš pro stíhaného výtržníka Lubomíra Votavu a nedávno zase křičel poslanec Vik na policejní hlídku, která zatýkala Miroslava Sládka, ať se postaví do pozoru, neboť on je členem branného…

04.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

04.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte