Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Mít tak svého Kohla

Česká politická pravice prochází obdobím úpadku, dělení i nového přeskupování sil. Hroucení stran, které měly ještě nedávno neochvějné postavení, přitom není pouze výsledkem finančních skandálů, ale především důsledkem strnulosti jejich vnitřního života. Touha obrodit pravici by tu byla, donedávna ale chyběly jakékoli návrhy, jak to vlastně udělat. S něčím novým přišel až polozapomenutý bývalý místopředseda ODS Josef Zieleniec.

Uzavřené sekty

Ve stabilních demokraciích obvykle po finančních skandálech odstoupí část stranické elity, strana ale funguje dál. V českých zemích po první krizi následoval postupný rozklad. Tento úkaz je důsledkem faktu, že uvnitř stran neexistují ve světě běžné demokratické mechanismy. Je to paradoxní. Zatímco se vůdci občanské pravice - ODS a ODA - stylizovali do role nositelů moderních manažerských postupů, jejich strany spíše připomínaly ustrnulé sekty, které se fixovaly pouze na několik významných osobností. Tyto problémy však nemá jenom pravice, jsou bohužel typické pro všechny české partaje.

Každá strana by měla být pružným strojem na vyhledávání perspektivních politiků, prostředkem k organizování volebních kampaní, a hlavně by měla vytvářet prostor, kde se společenské zájmy transformují do politické podoby. Čeští straníci se místo toho opevnili ve svých pozicích a politickou stranu začali téměř výhradně chápat jako mocenské krytí svých pozic ve státní správě a samosprávě, případně jako odrazový můstek před…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte