Švýcarská lékařka Marianne Regardová, šéfka neuropsychologického oddělení univerzitní kliniky v Curychu, a neurolog Theodor Landis objevili zajímavý vztah, který nazvali „syndromem gurmána“. Zjistili, že statisticky nepominutelná část pacientů, kteří utrpěli určité poškození mozku, začala inklinovat ke gurmánství. O celé věci informoval odborný list Neurology a popularizovanou formou pak hamburský týdeník Der Spiegel (č. 43/97).

Z komentátora kulinářem

Doktorku Regardovou přivedl k objevu syndromu gurmána případ jednoho švýcarského novináře. Tento muž až do svých 48 let „jedl, jen aby se nasytil“. Ve fazolových luscích neviděl labužnicky proslulé haricots verts, ale pouze obyčejnou zeleninu, a posezení v restauraci mu přinášelo méně radosti než práce v redakci. Vše se změnilo poté, co přečkal mozkovou mrtvici. Už v nemocnici, když se zotavoval z polovičního ochrnutí, si stěžoval na fádní stravu. Ve svém klinickém deníku se pak začal květnatě rozepisovat o boloňských špagetách, roštěnce, srnčích řízcích, skopové pečeni na datlích a o kuskusu s mátou po marokánsku.

To se ještě dalo vysvětlit jako podvědomý protest proti uniformitě nemocniční stravy. Jenže dotyčný novinář nepřestal s požitkářstvím ani po svém propuštění. Právě naopak. Hovořil převážně jen o jídle a pití a nutil manželku, aby mu připravovala exotické lahůdky. Když se pak vrátil do práce, rezignoval na místo politického komentátora a začal psát kulinářské sloupky.

Doktorku…

01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte