Když se po loňských volbách loučil poslanec Liberálně sociální unie František Trnka (66) s vysokou politikou, těšil se na důchod a umiňoval si, že už si dá se vším pokoj. Někdejší hlavní zemědělský expert opozice a věštec hladových bouří na zbídačelém českém venkově netušil, jak brzy se dočká největšího životního uznání. Letos 6. října byl zvolen děkanem fakulty managementu a ekonomiky ve Zlíně. Je to prakticky nejvyšší post ve státní správě, na který se ve své celoživotní kariéře dostal.

„Jak jste mezi samými mladými lidmi, tak hned mládnete,“ libuje si novopečený děkan. I studenti si Trnku pochvalují jako „takového sympatického dědu“. Přátelsky se s ním zdraví, když kolem nich sukovitý muž s dobráckou tváří kráčí ve svém šedém obleku vzor 70. léta. „Se studenty vycházím výborně. Jsem jako jejich táta. Nebo spíš starší kamarád,“ podotýká.

Trnkovi nabídlo místo na fakultě loni v létě tehdejší vedení školy a bývalý hospodářský náměstek proslulého JZD Slušovice zde začal přednášet „ekonomiku a řízení výroby“. Na nové škole, která spadá pod Vysoké učení technické v Brně, si získal autoritu: nejenže tu byl od počátku doyenem, ale také měl jako jediný z pedagogů titul profesora. S vítězstvím ve volbách na děkanský post nebyl v akademickém senátu nejmenší problém: všichni soupeři odstoupili, takže volba byla jednomyslná. „Skončilo to 8:0. Na profesoru Trnkovi oceňujeme jeho manažerské zkušenosti a dobré kontakty s místními podniky,“ objasňuje lektor Josef Kubík z…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte