Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Dvaadvacet hodin u trubek

Od prozatím jediného únosu veřejně činné osoby v polistopadových Čechách už uplynuly skoro dva roky. Oběť ve zdraví přežila, pachatelé jsou dávno za mřížemi a v nejbližší době by měli být obžalováni. Základní otázka je však stejně nejasná jako na počátku: kdo si únos fotbalového bosse Františka Chvalovského objednal a čeho tím chtěl dosáhnout? Policie o tom nemá ani potuchy. A jak smutně konstatují vyšetřovatelé, pokud nezačne mluvit některý z pachatelů, zřejmě to už nikdy nikdo nezjistí.

Dnes se nikam neběží

Ke svému oblíbenému rannímu běhu oborou pražského letohrádku Hvězda se předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský pátého září roku 1995 nedostal. Sotva pár minut po sedmé hodině vyšel ze vrat své vily, přistoupili k němu dva muži kolem třicítky, představili se jako policisté a požádali ho, aby je doprovodil na pražskou policejní centrálu v Kongresové ulici kvůli blíže neupřesněnému vysvětlení. Chvalovský se chtěl alespoň převléknout z tepláků, údajní policisté ale tvrdili, že to není nutné: věc prý spěchá a nebude trvat dlouho. Předseda proto nakonec nastoupil do připraveného favorita. Na svobodu se znovu dostal až za dlouhých dvaadvacet hodin.

Auto nabralo směr Karlovy Vary, tedy přesně na opačnou stranu, než leží Kongresová ulice. Chvalovskému se to nezdálo, „policisté“ ho však uklidňovali, že si jen spletli cestu a že všechno bude brzy v pořádku. Favorit ale nakonec zastavil až u Hostivic, první vesnice za…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.