Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Diktátoři z berňáku

Minulý týden obvinili sociální demokraté vládu, že se „metodami obvyklými v diktátorských režimech“ pokouší zlikvidovat jejich partaj. „Co se nepodařilo komunistům se zbraní v ruce, o to se teď v rukavičkách pokouší prostřednictvím ministerstva financí ODS,“ prohlásil ve středu dramaticky šéf stranických financí Ivo Svoboda. Silná slova padla v souvislosti s rozhodnutím berního úřadu, který se po šestiletém váhání odhodlal vymáhat na ČSSD mnohamilionový daňový dluh. Pro začátek finančníci zablokovali nejsilnější opoziční straně všechny účty, takže se ocitla prakticky bez peněz.

Kdo za to může

Svá tvrzení o likvidaci řízené vládou dokládají představitelé ČSSD odkazem na skutečnost, že strana se už téměř čtyři roky soudí s ministerstvem financí o vlastnictví Lidového domu. A protože až do konečného verdiktu nemohou sociální demokraté disponovat penězi, které v atraktivní budově utrží za pronájem, je věc jasná. „Jde o zjevnou politickou perzekuci. Kdyby ministerstvo financí neustále nezpochybňovalo náš nárok na Lidový dům, daňový dluh bychom už dávno zaplatili,“ říká Ivo Svoboda. Otázku, proč strana nevyrovnala své závazky z loňského příspěvku za hlasy ve volbách (do Lidového domu došlo těsně po hlasování 160 milionů jednorázově a partaj dostává každý půlrok dalších 24 milionů) vyřizují v Lidovém domě poukazem na to, že nejdřív museli splatit úvěr za volební kampaň. "Česká ekonomika je v troskách a stát se není schopen vypořádat se svými dlužníky.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.