Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Zbytečně silná slova

V předminulém čísle (Respekt č. 6/96) komentuje Vladimír Mlynář mimo jiné i vývoj vzájemných vztahů mezi SD-LSNS a KDU-ČSL, přesněji odmítnutí SD-LSNS využít nabídky KDU-ČSL zařadit některé své představitele na její kandidátku. Z nepochopitelných mi důvodů ho toto odmítnutí rozběsnilo natolik, že ve vztahu k Jiřímu Dienstbierovi hodnotí toto jednání jako kombinaci cynismu a amatérismu.Adjektivum cynický je především ve vztahu ke zcela legitimnímu projevu vůle, jakým odmítnutí této formy spolupráce je, užito zcela nesrozumitelně. Nechápu ani, co obecně může pohoršit na tom, že předseda politické strany nechce kandidovat na kandidátce jiné strany tak, aby bylo nutno zasypat ho sérií urážlivých hodnocení, jako kdyby porušil základní morální principy, na kterých stojí společnost už od věků.Pan Mlynář Jiřího Dienstbiera asi moc rád nemá a chce to dát patřičně najevo. To je jeho právo plynoucí z toho, že má k dispozici noviny. Problém je ale jinde. Rozhodnutí nepřijmout nabídku KDU-ČSL možná nebylo dost pragmatické, pro někoho může být nesprávné či hloupé, ale určitě nebylo projevem cynismu, a hlavně nebylo samostatným rozhodnutím J. Dienstbiera. Rozhodnutí tohoto druhu a těchto následků, ať už kladné, nebo záporné, nemůže v žádné straně, která demokraticky funguje, učinit jeden člověk. Jedno jaké funkce a jakého jména. V této chvíli se mne celá…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.