Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Máme o prezidenta strach

„Život v pravdě“ bylo celoživotní krédo disidenta pana Václava Havla. „Pravda vítězí“ je nápis na standartě pana prezidenta Václava Havla. Sotva ale nemoc způsobila jeho, doufejme že krátkodobou, bezmocnost, zdá se, že tato jeho zásada prostřednictvím lidí, kteří jej nyní obklopují, dostává „na frak“. Protože se o pana prezidenta mnoho lidí strachuje, nenechává je to, co se okolo něj momentálně děje, klidnými a vede to k obavám a ke vzniku fám, že o prezidenta není dobře postaráno. Přispěl k tomu hlavně nešťastný způsob, jak se referuje o jeho zdraví.První chybou byla snaha o bagatelizaci stavu a úsilí vyvolat dojem, že onemocnění není vážné. Jako příklad lze uvést slova dr. Pafka po operaci: „Byl to malý, velmi malý nádorek.“ V podobném duchu bohorovného uklidňování a zamlčování informací (které působilo chvílemi až jako zlehčování stavu) se neslo i mnoho dalších prohlášení, což začalo provokovat úvahy, zda tým, který ošetřuje pana prezidenta, nepovažuje ostatní občany tak trochu za nesvéprávné hlupáky. Doložit to lze například tím, že informace mluvčího Špačka zněly: „Pan prezident prožil klidný den.“ A najednou se objevila informace, že teploty (o kterých doposud nikdo neinformoval) poklesly. Další nevěrohodný moment nastal předminulý pátek, kdy pan prezident prodělal dle ošetřovacího týmu „lehký operační zákrok“. Provedení tracheostomie je opravdu výkon celkem nenáročný, ale problém je v tom, že nebylo zmíněno ani slovo o tom…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.