Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Noví premiérovi muži

„S příchodem nové vlády je třeba změna,“ uvedl stroze premiér Klaus minulou středu bezprostředně poté, co mu vláda odsouhlasila výběr nového vedoucího Úřadu vlády. A že to v Klausově případě není žádná fráze, dokazují poslední tři měsíce. Od vzniku menšinového kabinetu stačil premiér vyměnit čtyři své blízké spolupracovníky. Kromě již zmiňovaného šéfa vládního úřadu i vedoucího své kanceláře, tiskového tajemníka a sekretáře mezirezortní protidrogové komise. Ze všech nových tváří je vidět, že ministerský předseda vsadil na neznámé lidi.

Mužská ruka

Novým ředitelem premiérovy kanceláře se stal Luděk Vychodil (43). Od ostatních nováčků v aparátu se tento vystudovaný fyzik a za normalizace zaměstnanec filmových studií Barrandov liší ve třech věcech. S prací, která jej čeká, má již určitou zkušenost a taky není pro Václava Klause zcela neznámou osobou. Svého nynějšího šéfa poznal v roce 1990 ve Špalíčku, sídle Občanského fóra. Vychodil zde pracoval ve skupině, která organizovala volební kampaně, mimo jiné i tu Klausovu. Když vznikla ODS, stal se jejím členem a nějaký čas pracoval ve stranické hlavní kanceláři. Půl roku - a to je hlavní průprava na současný post - vedl agendu ministrovi federální vlády Miroslavu Mackovi. Přes tyto téměř dokonalé „kádrové materiály“ se dnes nepovažuje za straníka. „Asi po roce jsem kvůli zaneprázdnění přestal platit členské příspěvky a po čase jsem zjistil, že mě vyškrtli z evidence,“ popisuje vývoj svého vztahu k ODS.…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2117
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte