Česká policie předala občanům strohý vzkaz: za rány vedle se neomlouvá. Přestože se pražské státní zastupitelství začne v nejbližších dnech zabývat květnovým zásahem policejního komanda proti hostům rockového klubu Propast, špičky sboru vidí brutální postup svých příslušníků jasně: „Trváme na tom, že akce byla v pořádku,“ říká tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR Aleš Svoboda. Kukly na hlavách, odjištěné škorpiony a surovost zasahujících mužů odbývá mávnutím ruky - na to si prý musíme zvyknout.

Třikrát vedle

Tak jednoduše ale věci nestojí. O šťáře v Propasti jsme svého času podrobně informovali, takže jen připomeňme, že policie měla první květnový víkend opravdu špatné informace. Podle operativních signálů se měly v klubu nalézat tvrdé drogy a „osoby páchající trestnou činnost“. Po zuby ozbrojené komando však při razii našlo všehovšudy tři marihuanové cigarety a největším odhaleným zločinem byl zapomenutý občanský průkaz.Kvůli hubenému výsledku by se ovšem nad akcí nikdo nepohoršoval. Odpor vyvolala až skutečnost, že ačkoli přítomná mládež nekladla žádný odpor, rozdivočili se policisté natolik, že zásah odnesli tři hosté neschopenkou. Policie postižené samozřejmě obvinila, že zaútočili první. Nicméně odmítla předložit videozáznam razie, který by toto tvrzení mohl doložit. Na filmu prý není nic vidět, neboť kameru při akci obsluhoval „nezaučený amatér“.Půl roku po zásahu se potvrdily skeptické hlasy, podle kterých od české policie nelze čekat,…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte