Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Dopisy

Dopisy

Co máte proti katolíkům?

Článek Katolická církev a její agenti (Respekt č. 41/96) zapadá do řady „příspěvků“ vyšlých ve Vašem listě a znevažujících katolickou církev. Jsem tak veden k závěru, že Váš časopis, ač jinak velmi kvalitní, je v zásadě protikatolický. Proč? Na svých cestách po světě jsem se přesvědčil, že země, kde je převaha věřících, tedy kde vlastně vládne křesťanský duch, jsou v určitých ohledech příjemnější než naše: člověku tam nehrozí nebezpečí, že ho automobil přejede na přechodu pro chodce jako u nás, protože tam vládne úcta nejen k Bohu, ale také - pochopitelně - i k člověku; a podobných zkušeností by bylo možno popsat více. Uprostřed všeobecného poklesu mravních hodnot u nás, v důsledku převahy ateistů vyplozených mnohaletou totalitou bolševismu či jinými příčinami, jsou u nás křesťanské církve, resp. věřící, jakýmisi oázami, kde ještě platí klasické principy chování a nepomíjející duchovní a mravní hodnoty. Pokud někteří publicisté tohle nevidí a snaží se církev zdiskreditovat, pak si uřezávají větev, na které sedí.Konkrétní připomínky k článku: kolem seznamů domnělých spolupracovníků StB, uveřejněných dryáčnickými novinami, bylo už dost diskusí, rozruchu, skandálů i osobních urážek, sahajících až k osobě pana prezidenta. Je známo, že tyto seznamy nemají průkaznou hodnotu, neboť pracovníci StB k nim ve snaze zvýšit si pracovní ohodnocení…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.