Zpráva o bezpečnostní situaci za rok 1995, předložená parlamentu ministrem vnitra Janem Rumlem, byla minulý čtvrtek schválena sněmovnou prakticky jednohlasně (pouze dva ze stoosmdesáti čtyř poslanců byli proti). V rozpravě o věci vystoupil jediný sociální demokrat - Pavel Dostál, který Rumlovu zprávu podpořil, pouze navrhl „její doplnění o usnesení“, které kritizuje nárůst rasismu, xenofobie a antisemitismu. Nejsilnější opoziční strana jakoby zapomněla na slova svého šéfa Zemana, který dva dny předtím zdůraznil, že je nutné Rumla pro neschopnost odvolat, i na slova svého poslance Krause, že „na vnitru panuje zmatek a chaos a rezort je v rukou nezodpovědných lidí“.

Vše je v pořádku

Ani při jednání ve Výboru pro obranu a bezpečnost nevystoupila sociální demokracie s žádnou výtkou. Rumlův dokument, schválený v březnu minulou vládou přitom říká, že v bezpečnostní politice státu je vše v pořádku a chválí vše, co Zemanovi muži s velkým nasazením kritizují. Podle zprávy dokázala nová legislativní opatření zastavit nárůst kriminality a zkvalitnit policejní práci. Objasněnost vzrostla a dostala se na úroveň západoevropských států. Zlepšila se spolupráce mezi státními zástupci a vyšetřovateli a byla odstraněna většina problémů z roku 1994, které se vyskytly mezi policií a soudci.Opozice souhlasila i s konstatováním, že bezpečnostní rizika (ochrana informací, ilegální migrace, organizovaný zločin, rasové konflikty) byla vládou stanovena správně a pro rok…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte