Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Náš člověk na Bali

Opáleni a plni energie přišli na říjnovou schůzi parlamentu poslanci Stanislav Bělehrádek (KDU-ČSL) a František Brožík (ČSSD). Tajemství jejich pracovní pohody je přitom prosté: v září absolvovali na útraty státu týdenní služební pobyt v Tichomoří. K cestě se přihlásili krátce po volbách, když do sněmovny dorazila pozvánka Světové organizace pro turistiku na konferenci v přímořském letovisku na indonéském ostrově Bali. Podle zvacího dopisu byla určena „pro místní úřady a poslance se zájmem o turismus“. Bělehrádek s Brožíkem se dodnes považují za ideální představitele druhé skupiny, takže usoudili, že i kdyby jako soukromníci do Indonésie jet nechtěli, poslanecký mandát je k cestě zavazuje. „Jako členové podvýboru pro cestovní ruch jsme jeli prezentovat vývoj cestovního ruchu u nás,“ vysvětluje misi neformální mluvčí dvojice František Brožík.Jak taková prezentace ve skutečnosti vypadá, demonstruje poslanec Brožík obsahem svých cestovních zavazadel. Dvojice totiž nejela do indonéských tropů s prázdnou. Oba muži si vezli propagační turistické prospekty, které pak v daleké cizině rozdávali. Díky tomu dnes na indonéském ministerstvu turismu leží vedle lákadel z celého světa i brožury o krásách Moravského krasu. Ovšem dozvědět se, s jakým ohlasem se tato osvětová činnost setkala, nebylo pro oba poslance nijak snadné. Mezi svými kolegy jsou známí tím, že oba umějí pouze pasivně rusky. Celý čas je proto musela doprovázela parlamentní tlumočnice. Brožík ale odmítá, že by musela…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.