Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Zahraničí

Setkání v New Yorku

„Má nemocnou matku a rád by ji navštívil. Chtěl bych mu pomoci všechny ty záležitosti nějak urovnat,“ prohlásil polský prezident Alexander Kwasniewski, než se minulý týden v USA setkal s boxerem Andrzejem Golotou. Na bývalého reprezentanta Polské lidové republiky, který se 12. července utkal v hale Madison Square Garden o titul profesionálního šampiona boxu všech vah, je v Polsku už šest let vydán zatykač pro rvačku na diskotéce. Kwasniewski jej přijal na půdě polského konzulátu v New Yorku.

Amatér na diskotéce

Andrzej Golota (28 let, 110 kg) získal před osmi lety na olympijských hrách v Soulu pro Polsko bronzovou medaili, o rok později další bronz na mistrovství Evropy. Jeho kariéra amatérského sportovce skončila v roce 1990 na diskotéce v polském Wloclawku.Opilý Golota nejprve pobízel personál k čilejší obsluze plynovou pistolí, poté se soustředil na místního mladíka Piotra Bialostockého. Nic netušící Piotr požádal Golotu, aby mu udělal trochu místa u baru. Odpovědí olympijského medailisty bylo několik úderů, po nichž se mladík odplazil na toaletu, kde ho po chvíli Golota - tentokrát s partou boxerů z místního klubu - znovu objevil. Donutili ho, aby se svlékl, a odešli s jeho kalhotami, košilí a jednou botou.Událost vyšetřila policie. Golota byl obviněn z napadení, ale k soudnímu jednání se nedostavil. Když policie zjistila, že vycestoval ze země, soud na něj vydal zatykač. Golota odjel přes západní Evropu do USA, kde zahájil úspěšnou kariéru…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.