MUDr. PAVEL BÉM (* 1963 v Praze) vystudoval Lékařskou fakultu UK v Praze, postgraduálně získal na téže fakultě diplom pro psychiatrii a později diplom pro léčení a prevenci drogově závislých. V letech 1991–92 absolvoval stáže na Johns Hopkins University v Baltimoru a na univerzitě v Rochesteru (USA), kde studoval především organizaci a management zdravotní péče, boj proti drogám, terapii a rodinnou terapii ve vztahu k drogově závislým. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosích, později na Psychiatrické klinice FVL UK v Praze; r. 1990 se stal ředitelem a psychiatrem Centra pro drogově závislé ve fakultní nemocnici, o dva roky později šéfem Kontaktního centra pro drogově závislé v Praze a v r. 1994 generálním tajemníkem Vládní mezirezortní drogové komise ČR. Před čtyřmi týdny ho ministr Němec z této funkce odvolal. P. Bém je členem řady mezinárodních organizací zabývajících se problematikou drog a autorem mnoha publikací o didaktice a metodologii protidrogové prevence, drogách, AIDS, o vlivu rodiny na drogovou problematiku apod. Je ženatý a má dva syny.

Musel jste odejít z vedoucího místa v protidrogové komisi. V zahraničí prý také často lidé z takových funkcí odcházejí, protože se s politiky prostě nedohodnou. Počítal jste s něčím takovým?

Naprosto. Od začátku jsem říkal, že ta funkce musí být apolitická. Jedině tak lze věci rozhýbat, jen tak se může na ministerstvech něco dít. Čas je ale vždy limitovaný vlastní…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte