Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Trnitá cesta z Podsedic do parlamentu

Jestli chcete vidět, jak by to vypadalo za naší vlády, jeďte se podívat do Podsedic. Věta Miloše Zemana to říká jasně: zatímco Mekkou zdejších extremistů je Výsluní a rájem pravice Kravaře, sociální demokraté mají svou výkladní skříň v severočeských Podsedicích. Z tří set padesáti voličů jich tu ČSSD volilo šedesát procent. (ODS získala necelých třináct procent.) Triumf sociálně demokratické politiky v Podsedicích, jejichž je Miloš Zeman čestným občanem, definitivně dovršil fakt, že do parlamentní lavice zasedne i místní starosta Robert Kopecký (44), člen výkonného výboru strany a sedmička na severočeské kandidátce. Kopecký proslul loni v létě nápadem zorganizovat sbírku na výzbroj pro bosenské Muslimy. To mu ovšem cestu do vysoké politiky jen zkomplikovalo. Útok přitom přišel překvapivě přímo z řad rodné strany. Šéf roudnické regionální organizace ČSSD Miroslav Beránek totiž na agilního starostu podal trestní oznámení, že hodlá porušit embargo OSN na dovoz zbraní do Bosny. A pak přidal ještě další trestné činy: Kopecký prý vykazoval několik „nezaměstnaných černých duší“ a takto utržené peníze pak ukrýval do nelegálního fondu. Přednostovi Okresního úřadu v Litoměřicích Josefu Pohlovi prý starosta kupoval za obecní peníze prasata a přednosta na oplátku přiděloval Podsedicím tučné dotace. „To je úplný nesmysl,“ rozčiluje se Kopecký. „Peníze nám byly přiděleny na základě hlasování celého Okresního shromáždění, kde jsou zástupci všech obcí.“ Policie smetla veškerá obvinění…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.