Představitelé FBI a CIA se počátkem května ve Washingtonu shodli s českou policejní delegací na tom, že co se organizovaného zločinu týče, představují největší nebezpečí pro oba státy ruskojazyčné mafie. Podle Rumlova náměstka Martina Fendrycha, který naši delegaci vedl, prý zdaleka nešlo o formální projevy a vzájemné ujišťování o jakési mlhavé východní hrozbě - na schůzkách se hovořilo o konkrétních činech a padala jména ruských mafiánů, bank a podniků operujících jak v USA, tak v České republice. Médiím tato jména ovšem Fendrych prozradit nechce: mohlo by to narušit vyšetřování, na kterém se dnes vedle tuzemské tajné služby a policie podílejí i FBI a CIA. Ruské ministerstvo vnitra uvádí, že do trestné činnosti spojené s organizovaným zločinem je zapleteno asi sedm set ruských bank a minimálně dva tisíce společností; část z nich prý pronikla k nám. Podle našich informací se během washingtonských schůzek našich policistů mluvilo mimo jiné o známých mafiánech Mogilevičovi, Michajlovovi, Mschiladzem a o finančních skupinách Hermes a Olbi.

Gratulace za „Holuby”

Desetidenní návštěvě českých expertů v USA těsně předcházela budapešťská konference o organizovaném zločinu, na které pronesla zásadní projev ministryně spravedlnosti USA Janet Reno (projev jí připravil šéf jí podřízeného odboru organizovaného zločinu C. Young a recenzovali jej tři důstojníci FBI). Reno tvrdí, že po rozpadu Sovětského svazu dramaticky vzrostly mafiánské zločiny…

21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte