Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace

Jaká je cena života?

Otázku, kolik jsou ochotni zaplatit za život syna, si museli položit rodiče dvaadvacetiletého Jakuba Krejčíka. Po skončení studia na gymnáziu nastoupil Jakub do divadla Semafor jako kulisák. To byla jeho civilní služba. Potíže mu začaly asi před rokem. Napřed byl jen nezvykle unavený, dokázal prospat celý den. Pak mu začaly otékat klouby a loni v létě se k tomu přidala horečka, aniž by měl příznaky nějaké choroby. Teprve krevní obraz s vysokým počtem bílých krvinek dal směr jeho léčení.Na hematologickém oddělení Vinohradské nemocnice v Praze se Jakub po několika měsících dověděl, že má eosinofilní leukemii. Jde o neobyčejně vzácný typ nemoci, který velmi rychle postupuje.Ošetřující lékařka MUDr. Jana Marková stejně jako šéf transplantačního týmu MUDr. Tomáš Kozák vidí jen jednu možnost, jak by Jakub mohl přežít - transplantaci kostní dřeně. Jejich názor beze zbytku potvrdila i pražská transplantační komise. Její předseda MUDr. Antonín Vítek je přesvědčen, že Jakubovi dává transplantace velkou šanci vzhledem k tomu, jak je mladý a celkově odolný.V celé Jakubově rodině se vhodný dárce nenašel. Jediný člověk se shodnou tkání, který byl nalezen prostřednictvím mezinárodních registrů, žije v USA a americký registr dárců je ochoten jeho kostní dřeň poskytnout pod podmínkou, že transplantace proběhne na některém renomovaném pracovišti západní Evropy, se kterým má k tomu uzavřenou smlouvu. Nic proti tomu. Ale zdravotní pojišťovna podle zákona hradí jen tu částku, jakou by…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.