Polsko

Představitelé vládní koalice se dohodli na složení nového kabinetu, v jehož čele má stanout maršálek Sejmu Józef Oleksy. Ten uvedl, že dohodnutý je již kompletní seznam ministrů, odmítl však sdělit konkrétní jména. Maršálek Sejmu chce nejprve se složením budoucí polské vlády seznámit prezidenta Walesu, s nímž by se měl sejít začátkem týdne.

USA – Francie

USA oznámily, že američtí diplomaté zapletení do špionážní aféry ve Francii nebudou odvoláni, ačkoli o to Paříž požádala. Francie navrhla pěti Američanům, z toho čtyřem diplomatům, aby opustili zemi.

USA – Rusko

Poskytnutí výrazné pomoci Rusku obhajoval ve Washingtonu bez ohledu na krvavou lázeň v Čečensku náměstek amerického ministra zahraničí Strobe Talbott. Válku v Čečensku označil za „obrovský krok zpět“ a „osobní a politický debakl“ prezidenta Jelcina. Vzdor tomu prohlásil, že válka v Čečensku by neměla změnit dlouhodobý cíl USA podporovat ruské reformy.

Německo

Zhruba 11 000 pracovníků kovoprůmyslu a elektroprůmyslu zahájilo v Bavorsku stávku. Jde o první stávku v obou odvětvích za posledních 11 let, zapojilo se do ní 22 podniků a její těžiště je ve městech Norimberk, Augsburg a Ingolstadt. Odboráři tak chtějí prosadit požadavek zvýšení mezd o 6 % pro téměř 3,5 milionu lidí.

Haiti

Bývalý prezident USA James Carter, kterému se před několika měsíci podařilo přesvědčit předáky…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte