Pro paní Herdovou začaly nejhorší dny jejího života v sobotu před dvěma týdny. Tehdy Česká televize odvysílala zprávu, že má v ruce spis Inspekce Ministerstva vnitra týkající se policejního zásahu proti schůzce mafie v pražské restauraci U Holubů. Paní Herdová tušila, co v dokumentu může být: byla totiž jednou z osob, které Nechanického tým kvůli možné nezákonnosti akce vyslýchal. Věděla také, že pro inspektory je hlavní podezřelou - sami jí to na výslechu oznámili. Útvar rychlého nasazení opíral svůj květnový zátah na ruské šéfy organizovaného zločinu - mimo jiné - i o dopis psaný azbukou, ve kterém stálo, že U Holubů má být té noci zavražděn člověk. Inspekce ministra ovšem později na základě svého šetření označila list za padělek, jehož autorkou je prý „na devadesát devět procent“ paní Herdová. A to i přes to, že podle policejního prezidenta Oldřicha Tomáška grafologové tuto verzi vyloučili. Až potud by na věci nebylo nic mimořádného: rozpor by mohlo vysvětlit další vyšetřování. Poté, co zatím neznámý úředník předal spis sdělovacím prostředkům, dostala však záležitost jinou příchuť. Nejprve se šokovaná paní Herdová dozvěděla z obrazovky, že autorkou podvrhu o chystané vraždě během večírku je manželka bývalého šéfa speciálního policejního týmu Alfa - tedy ona. Později se v novinách objevilo i celé její jméno. Od té doby žije tato žena již čtrnáct dní v permanentním strachu ze msty ruské mafie.

Strach o syna

Manželé Herdovi pobývají už čtrnáct dní…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte