Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Turecké hospodářství

První informace vypadaly na skandál mezinárodního kalibru: Turek podezřelý z vražd, vydírání, mučení a milionových podvodů se blízce stýkal s některými představiteli české vlády!

První informace vypadaly na skandál mezinárodního kalibru: Turek podezřelý z vražd, vydírání, mučení a milionových podvodů se blízce stýkal s některými představiteli české vlády! To se psal loňský listopad. Když minulý týden vyšetřování případu tureckého obchodníka Ergüna „Yekty“ Uzunoglu (42) skončilo, nezůstala po skandálu ani stopa. Přátelství s politiky se smrsklo na několik náhodných setkání při recepcích, kdy si Uzunoglu zaplatil fotografa, aby jej zvěčnil, jak si tiskne ruku s přítomnou celebritou. A podobně se rozplynula i možná vina. Stíhání za přípravu tří vražd bylo letos v dubnu zastaveno, podvody jsou vlastně nezaplacené faktury za obchody, jichž se Uzunoglu účastnil, a stěží mu půjde prokázat zlý úmysl. Vydírání a mučení se opírá o výpověď jediného člověka - Otana Göksela, Turka žijícího v Čechách už deset let na falešný pas, který k nám byl podle výpovědi svědků svého času vyslán tureckou komunistickou stranou.

Falešný pas novináře

Třicetiletý Gürkan Gönen alias Otan Göksel vystudoval v Praze novinářskou fakultu. Po absolutoriu v roce 1990 sice občas pracoval jako tlumočník, hlavně se ale živil příležitostnými obchody. Jedním z nich byl vývoz obráběcích strojů z TOS Čelákovice do Turecka. Kšeft provedl přes svou firmu MBG, s.r.o. A spolupracoval na něm s Uzunoglu. Věc ovšem skončila fiaskem: odběratel zaplatil jen polovinu dohodnuté ceny a poukázaných deset milionů navíc zmizelo v neznámé kapse. Obchodník s novinářem se proto…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte