Nesmiřitelní mlátí bez motivu

Kriminalita dospělých klesá, ale zločiny dětí jsou na vzestupu

Nejhorší nuda byla první červnové pondělí. Aspoň pro partu školáků z pražského Žižkova. Aby ji zahnali, museli se opravdu snažit, ale nakonec se přece jen jakž takž pobavili. Tři náhodné kolemjdoucí ovšem toto povyražení stálo celkem vysokou cenu: menší či větší zranění a pobyt na chirurgické ambulanci. Výpovědi obětí se podobaly jako vejce vejci. Každý z postižených šel prostě někam za svým cílem, když jej náhle obstoupila a zcela bez důvodu surově zbila parta malých dětí. Ke všem útokům došlo na žižkovském náměstí Jiřího z Poděbrad. Případ dostal na starost Obvodní úřad vyšetřování v Praze 3.

Bejsbolkou do hlavy

Série přepadů na náměstí krále Jiřího ovšem „černým pondělkem“ ani nezačala, ani neskončila. Čtyři dny předtím zde nezletilí Rambové zmlátili patnáctiletého chlapce tak důkladně, že mu protrhli ušní bubínek. Týden poté to o něco starší občan odnesl pouze tržnou ránou ve tváři, ale za dalších deset dní parta přitvrdila: Vladimír Teplý (19) dostal kromě obvyklých úderů pěstí a kopanců do břicha také ránu do hlavy baseballovou pálkou. Na rozloučenou mu jeden z výtržníků rozšlapal walkmana.„Vůbec to nechápu, šel jsem po ulici a najednou jsem zezadu dostal ránu,“ kroutí hlavou jeden z napadených, Aleš Nedvídek (22), kterého po dobrém zásahu pěstí do oka vyprovodila osmičlenná skupinka doporučením: "Běž si stěžovat, že tě zmlátil třináctiletý…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte