Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Hvězdy na rudém plyši v Cannes

Hvězdy na rudém plyši v Cannes

Eastwoodův direkt omráčil Číňany

Proudy luxusu berou obvykle dech těm, kdo jsou tu poprvé. Mandarínské rituály při vyvádění filmových hvězd po slavném schodišti pokrytém červeným kobercem připomínají inauguraci hlavy státu. Už hodinu před začátkem show se kolem Festivalového paláce shlukuje obrovský zástup. Někdy tu na své hvězdy čeká až deset tisíc lidí. Smoking je povinný i pro fotografy. Při práci pro ně platí zásadní příkaz: v žádném případě se ani špičkou boty nesmějí dotknout koberce na schodech.Když ceremoniál začne, musí být zmítající se dav zadržován složitým systémem zábran a pořádkovou policií; díky tomu vidí zvědavci většinou z celé slávy jen pulsující světelnou zeď fotografických blesků. Doprava na nábřeží Croisette - hlavní tepně města - je v podstatě ochromena. Až do rána tu kolem luxusních hotelů projíždějí troubící auta, jejichž posádky potřebují dát okolnímu světu na vědomí, že jsou také při tom. Někteří hystericky vykřikují jména slavných herců, ale stejně nadšeně aplaudují, když po schodišti kráčejí úplně neznámí filmaři. Jméno není důležité, posvěcuje už sama výsada šlapat po rudém plyši.

Řekněte mu, že se vrátím

Zdejší folklór má své nepřátele: nechuť k diskusi, snaha nevidět znepokojivou tvář současného světa a glorifikace zábavy na jedno použití, to všechno prý vystihuje ducha letošního festivalu. V Cannes odjakživa kvetl snobismus a filozofie bohatých.Mnoho stálých návštěvníků…

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte