Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Kopřivnická remíza

Kopřivnická remíza

O víkendu jednal IV.kongres ODS

Velký sál kulturního domu v Kopřivnici, který tento víkend hostil delegáty IV.kongresu ODS, se zřejmě do stranických dějin nezapíše. Ti, kdo očekávali, že se zásadně vysloví k otázce dalšího směřování naší největší politické strany, byli zklamáni. O konkrétních politických tématech, jako je například otázka územně správního členění státu nebo restituce církevního majetku, se tu hovořilo jen minimálně. Předsedou strany byl opět zvolen Václav Klaus (z 272 delegátů pro něj hlasovalo 220) a kongres ve funkcích potvrdil i místopředsedy Josefa Zieleniece, Jana Stráského a Jiřího Vlacha. Těsnou většinou nakonec delegáti ve druhém kole na dalších dvanáct měsíců zvolili i výkonného místopředsedu strany Petra Čermáka. Co se tedy vlastně v Kopřivnici stalo?

Politický program: ano, nebo ne

Jednání a atmosféru celého kongresu poznamenal úvodní (hodinu a půl trvající) projev předsedy Klause, věnovaný převážně úspěchům ODS při budování českého státu. Kromě několika nepřímých výpadů proti koaličním partnerům v něm Václav Klaus důrazně varoval delegáty před jakýmkoliv „unáhleným“ rozhodnutím a v následné rozpravě jako zbytečné odmítl i volání po diskusi o politickém programu strany. Opačné stanovisko zaujal místopředseda Josef Zieleniec. Ten varoval před „spánkem na vavřínech“, když řekl, že „přechod z období heroického do období víceméně normálního fungování strany není v žádném případě samozřejmý“ a ODS…

48.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

48.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte