Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Zůstane CET 21 na ocet?

Zůstane CET 21 na ocet?

Ambiciózní televize pro jedenadvacáté století možná zkrachuje do února 1994 

„Rodí se tu první nezávislá komerční televize s celoplošným vysíláním v postkomunistickém světě. Budeme modelem pro možná stovky nových stanic od Pekingu po Varšavu.“ Generální ředitel České nezávislé televizní společnosti (ČNTS) Vladimír Železný má vizionářský pohled a při řeči dramaticky rozhazuje rukama. Jeho firma má uskutečnit projekt, se kterým letos v lednu získalo sdružení CET 21 licenci na celoplošné vysílání. Největší polistopadovou změnu v českých médiích pocítíme všichni. Zatím se ovšem nedá říct, jak to bude příjemné. Může to dopadnout jakkoliv. Nelze ani vyloučit, že věc se nepodaří a ohlašovaná „televize pro 21.století“ skončí svou kariéru už v únoru příštího roku.

První pochybnosti

První pochybnost o úspěchu projektu CET 21 se objevila na počátku května. Ředitel Železný tehdy požádal o zmírnění licenčních podmínek: čtyřicet procent domácí tvorby by program obsahoval ne ve druhém, jak zněla smlouva, ale až v pátém roce vysílání. V.Železný argumentoval tím, že stávající čeští producenti takové množství filmů prostě nenatočí, a navíc si budou moci diktovat „monopolní ceny“.Rada České republiky pro televizní a rozhlasové vysílání Železného žádost přijala; licenční podmínky prý zůstanou dost tvrdé i po úpravě. Podle Rady stačí už sám šibeniční termín zahájení programu: rok je údajně i ve světovém měřítku neobvykle krátká lhůta.O…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte