Zůstane CET 21 na ocet?

Ambiciózní televize pro jedenadvacáté století možná zkrachuje do února 1994 

„Rodí se tu první nezávislá komerční televize s celoplošným vysíláním v postkomunistickém světě. Budeme modelem pro možná stovky nových stanic od Pekingu po Varšavu.“ Generální ředitel České nezávislé televizní společnosti (ČNTS) Vladimír Železný má vizionářský pohled a při řeči dramaticky rozhazuje rukama. Jeho firma má uskutečnit projekt, se kterým letos v lednu získalo sdružení CET 21 licenci na celoplošné vysílání. Největší polistopadovou změnu v českých médiích pocítíme všichni. Zatím se ovšem nedá říct, jak to bude příjemné. Může to dopadnout jakkoliv. Nelze ani vyloučit, že věc se nepodaří a ohlašovaná „televize pro 21.století“ skončí svou kariéru už v únoru příštího roku.

První pochybnosti

První pochybnost o úspěchu projektu CET 21 se objevila na počátku května. Ředitel Železný tehdy požádal o zmírnění licenčních podmínek: čtyřicet procent domácí tvorby by program obsahoval ne ve druhém, jak zněla smlouva, ale až v pátém roce vysílání. V.Železný argumentoval tím, že stávající čeští producenti takové množství filmů prostě nenatočí, a navíc si budou moci diktovat „monopolní ceny“.Rada České republiky pro televizní a rozhlasové vysílání Železného žádost přijala; licenční podmínky prý zůstanou dost tvrdé i po úpravě. Podle Rady stačí už sám šibeniční termín zahájení programu: rok je údajně i ve světovém měřítku neobvykle krátká lhůta.O…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte