Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Více života, méně odříkání

Více života, méně odříkání

Japonská společnost je na rozcestí

Málokterý rok v novodobé japonské historii byl tak nabitý důležitými událostmi jako ten letošní:Konečně se oženil korunní princ, když se mu přibližně před půl rokem - po šestiletém neúspěšném namlouvání - podařilo zlomit váhání pohledné diplomatky Masako Ovadové. Pokračování japonské monarchie se tedy zdá být pojištěno.V Kambodži Japonsko zaplatilo životy dvou svých občanů za angažmá v rozsáhlé operaci OSN, která vytvořila rámec pro svobodné a demokratické volby. Tito padlí jsou symbolickým výrazem japonské ochoty přijmout větší odpovědnost za vývoj světových událostí - ochoty, která nezbytně provází japonskou touhu po stálém členství v Radě bezpečnosti.Rozpočet na nynější finanční rok (1993–94) byl letos, poprvé po dvaadvaceti letech, schválen včas - což svědčí hlavně o tom, že hospodářská situace není nejlepší.A událost zřejmě nejdůležitější: Liberálně demokratická strana (LDP), která zemi vládla osmatřicet let, aniž k tomu potřebovala koaličního partnera, ztratila v červenci při předčasných parlamentních volbách většinu. Vládu zřejmě sestaví premiér, na němž se shodlo sedm opozičních stran; potvrdit ho musí parlamentní hlasování tento týden. Přechod liberálů do opozice by mohl znamenat jejich relativně brzkou smrt. Někteří pozorovatelé se domnívají, že politiky této strany - jež byla vždy spíše spolkem několika frakcí, které spojoval společný liberálně konzervativní duch - udržel tak…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte