Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Obec znalců a vykladačů

Obec znalců a vykladačů

Dovoluji si Vám poslat svou reakci na článek Trh tajemných sil pana M.Černouška.Spektrum vykladačů a znalců vědeckého poznání je dnes nepřehledné. Jsou slyšet na každém veřejném setkání, v televizi, posílají své příspěvky do časopisů. Občané nevědí, co mají brát vážně. Skeptikové ztrácejí přehled, o čem všem nutno pochybovat. Obchodníci ztrácejí přehled, co vše je nutno prodávat. Znalci všech oborů lidské činnosti se množí. Abychom se vyznali v přístupu znalců, přijměme totožnost člověka předstírajícího. V tomto pojetí lépe pochopíme odvěké potřeby lidí být na jedné straně viděn a oslavován, na druhé straně zbavovat se odpovědnosti.Není sporu o tom, že jsou mezi námi lidé, kteří považují za nutné předstírat znalosti, vědomosti, zkušenosti. To věděli už naši předkové ve starověku. Z historie však víme, že jejich spisy se do dnešní doby nezachovaly, a když ano, pak jsou uchovávány pouze jako kuriozita pro hrstku badatelů. Často se stane, že při setkání několika znalců a vykladačů dojde k neshodám v metodě, které mohou vést až k těžkým zraněním. Znalci a vykladači vědy prohlubují mezery v prostoru metody, zkoumání, popisu, sdělení výsledků. Znalci se vyznačují nešťastnou láskou k vědě: aniž by se obtěžovali obeznámit své posluchače a čtenáře se svým originálním pojetím metody, zatracují účelově vše, nač jejich přístup nestačí. Většinou jde o demagogické pozitivisty, kteří nepřipouštějí jiný než jim známý výklad jevů ve svém okolí. Téměř…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte