Pomsta za Máchovo jezero

Náměstek V.Tlustý prohrál souboj se zemědělskou lobby

Oficiálním důvodem nedávného odvolání prvního náměstka ministra zemědělství Vlastimila Tlustého (ODS) byla jeho malá „pracovní aktivita“. Mezi pracovníky ministerstva se však už delší čas povídalo, že pravým důvodem je žárlivost ministra Luxe. Minulý týden v rozhovoru pro deník Telegraf pak ministr zemědělství naznačil, že V. Tlustého odvolal kvůli konfliktu zájmů.

Služby za 30.000

Páteční Rudé právo uveřejnilo zprávu, že V.Tlustý je bývalým prezidentem firmy Farmconsult. Ta poskytla ministerstvu zemědělství právní služby, za které si v říjnu 1992 vyúčtovala 30.000 korun.Podle RP byl V.Tlustý až do května 1992 současně prezidentem firmy a náměstkem ministra Luxe.Valná hromada firmy Farmconsult, s.r.o. ale už 7.listopadu 1991 rozhodla, že společnost bude nadále zastupovat Jan Mazánek, protože V.Tlustý přestává být představitelem i společníkem firmy. Koncem listopadu, kdy nastoupil na ministerstvo, tedy již V.Tlustý ve Farmconsultu nepracoval. Zůstali v něm ale jeho otec a manželka - oba spolumajitelé podniku.Rudé právo také píše, že ředitel odboru pozemkových úprav ing.Zdeněk Černý, který si právní poradu u firmy Farmconsult objednal, byl přímým podřízeným odvolaného náměstka. Podle V.Tlustého však odbor pozemkových úprav nebyl nikdy součástí útvarů, které řídil. "O uzavření smlouvy a proplacení faktury jsem se dozvěděl až v době, kdy jsem na tom už nemohl nic…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte