Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Konec pražské záchytky

Konec pražské záchytky

Po ulicích se brzy budou válet stovky opilců

K záchytné stanici v Apolinářské ulici v Praze přijíždí sanitka v doprovodu policejní volhy. Je pátek, 16.července, krátce po čtvrt na jedenáct večer. Dvoučlenná posádka záchranky vykládá z auta nosítka s přikurtovaným pacientem. Pětatřicetiletý Luboš P. ze Šumperka se opil a ležel v bezvědomí u silnice u Radotína. Někdo zavolal lékaře a sanitka Luboše odvezla do nemocnice v Klimentské ulici, kde mu ošetřili menší ránu na hlavě. Hospitalizovat jej ale odmítli. Zpitého Luboše proto čekala cesta na záchytku. Tam ale jeho průvodce čekalo nemilé překvapení.

Kam s ním

Fixem napsaná cedule na dveřích upozorňuje, že záchytka je dočasně zrušena: pouliční opilce na jednu noc už nepřijímají. Pro akutní případy je tu pouze lékař a zdravotní sestra, kteří mají určit, zda pacient potřebuje hospitalizaci (např. kvůli zranění). Když tomu tak není, je starostí policie, co bude s opilcem dál.Policisté i muži ze sanitky jsou upřímně překvapeni: o něčem takovém slyší poprvé. „Vždyť nám i operační říkal, abychom ho sem odvezli,“ rozčiluje se jeden z policistů. Vrací se ke svému vozu a ptá se dispečinku, co má dělat. „Tak ať to rozchodí,“ zní odpověď z vysílačky. Mezitím se přikurtovaný muž na lehátku probral. „Jsem unavenej jako hovado,“ oznamuje policistům a dožaduje se cigarety. „Drž hubu. To jí radši o tebe típnu,“ odpoví policista a napřahuje výhrůžně pěst. Řidič sanitky mezitím dostal…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.