Televize v roce tři

Srovnáme-li úroveň dnešní TV zábavy s předlistopadovou, pak můžeme o výrazném pokroku mluvit jen se sebezapřením. Totéž se dá říci o pořadech dramatických, hudebních, sportovních apod. Srovnáme-li však úroveň dnešního TV zpravodajství, publicistiky a dokumentu s úrovní na sklonku roku 1989, pak při všech myslitelných výhradách srovnáváme nesrovnatelné.

Z klíčového nástroje stranické propagandy a manipulace se postupně stalo médium na moci nezávislé. Alespoň v Čechách a na Moravě. Na Slovensku federální médium takřka denně usvědčuje slovenského premiéra ze lži. Kdo tuhle pernou robotu bude pro slovenské občany dělat po 1.1.1993, je záhadou. Svobodná Evropa? BBC? Servilní STV v současné podobě to nebude.Jistě, tříleté robě ne zrovna inteligentních rodičů a pochybných prvotních pěstounů (M.Pavel, P.„Radar“ Krul aj.) se zatím sotva naučilo chodit a mluvit. Je problémové, vlezlé i neurvalé, jež si komplex dřívější nesvéprávnosti dnes zhusta ventiluje poněkud křečovitou drzostí i arogancí.Příklad skýtá diskusní Duel: „sekundanti“ si od počátku spletli zdravou novinářskou dotěrnost a neúhybnost tázání s arogantním křížovým výslechem, ignorujícím základní pravidlo dialogu i obecné lidské slušnosti: nechat druhého domluvit. Je to typická klipová publicistika, roztěkaná, nesoustředěná, povrchní. Duel se tak stal mj. i nechtěnou karikaturou pořadu Co týden dal. Slavný převolební duel Komárek versus Klaus, do něhož sekundanti téměř nezasahovali…

v51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte