Co říkají jednoduché počty

Celní unie nejde dohromady s pevnými kursy obou měn

Schválení komise pro přípravu unie znamená pouze jedno: destabilizaci politické situace. Reálné vyhlídky na její uskutečnění totiž nejsou žádné. V současné době není příliš důvodů věřit ani v udržení obyčejné celní unie. Důvody jsou zřejmé: reálné možnosti slovenské ekonomiky a odlišné představy o dalším průběhu reformy. Ty se již v mnoha ohledech uskutečňují. V čem se tedy Slovensko již ubírá a bude ubírat jiným směrem než Česká republika?

Privatizace

Slovenský ministr pro privatizaci Lubomír Doľgoš veřejně prohlásil, že kupónová privatizace bude na Slovensku " pouze doplňkovou metodou". K tomu nezbývá než dodat, že kupónová privatizace svou povahou založenou na určité masovosti - jak v počtu zúčastněných občanů, tak v počtu rozdávaného majetku - doplňková být nemůže. Bez kupónů bude Slovensko privatizovat padesát let. Kupónová privatizace má ještě jednu výhodu: získává, pro věc nezbytnou, politickou podporu. Všechny ostatní metody znamenají jediné: mezi občany roste nedůvěra. Ať již iracionální, nebo podložená skutečnými machinacemi, ke kterým bude docházet zákonitě. Bez privatizace se bude slovenské hospodářství dále oslabovat. To povede k hlubokým schodkům ve státním rozpočtu.Leccos napovídají již statistické údaje za první pololetí letošního roku. V České republice činil podíl soukromého sektoru na průmyslové výrobě 21,3%, na Slovensku 0,8%. Na stavební…

v40.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte