Několik přátel mne upozornilo, že debata kolem Nadace Charta 77 sklouzává na úroveň konfliktu Janouch-Pallas. Probral jsem zpět dokumenty, které jsem se snažil publikovat a které byly publikovány, a jsem nucen přiznat, že z pohledu čtenáře čs.tisku se zdá, že jde o konflikt osobní. Příčinou je to, že mé zásadní články - Zdravotnické Slušovice a Otevřený dopis čs.novinářům - nebyly publikovány a prakticky ani citovány denním tiskem. K diskusi si na tiskové konferenci Nadace zvolil dr.F.J. pouze témata, která vzbuzují dojem, že se jedná o osobní pronásledování, a nikoli kritiku Nadace. Rovněž není reagováno ani na kritiku Ligy proti rakovině a kritika mluvčích Charty 77 je shozena se stolu nedoloženým tvrzením.

Debata kolem profesorského titulu nemá možná pro československého čtenáře ani novináře stejnou váhu jako pro nás ve Švédsku. Zde totiž téměř zkrachoval ohromný koncern vyrábějící léčiva - poté, co se ukázalo, že hlavní majitel a šéf zneužíval titulu „doktor“. Za zmínku stojí i to, že tento pán byl miláčkem novinářů a že byl rok před svým odhalením zvolen za „Švéda roku“. Odhalení provedl známý švédský bojovník za životní prostředí, který se již delší dobu snažil (bezúspěšně) upozornit na zastaralost technologie hlavní továrny na penicilin, která stabilně překračovala povolené hranice znečištění. Při dotazu novinářů o pravdivosti tvrzení prohlásil nešťastník ředitel, že má diplom kdesi ve sklepě - později se ukázalo i toto tvrzení jako lživé. Následně…

v04.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v04.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte