Velehory kýče

Předvolební šoty

Volební kampaň se v televizi vyčerpává převážně jen volebními šoty. Prapory, fangle, táhlé zpěvy, výšivky, Hradčany, Bratislavský hrad, drobotina, hory frází a fráze hor (na Slovensku velehor). Dohromady festival slzavého národního či sociálního kýče. Základní pocit: politicky znásilněný folklór, teror blbosti. Zneužité děti. Stokrát vyvrácené útoky na ekonomickou transformaci při současném farizejském hlášení se k ní. V jednom případě (Slovenská lidová strana) dokonce trestný čin propagace fašismu a rasismu.Ale na druhé straně: nebýt klipů, nevěděl bych, jak na tom jsme. Že je u nás tolik zakomplexovaných psychopatů a nekritických megalomanů s absolutní ztrátou soudnosti, kteří se domnívají, že právě ta jejich světodějná programová nuance je opravňuje k založení vlastní strany.

Jedna jako druhá

Je neuvěřitelné, že lidé, kteří bez papírového taháku neumějí vykoktat jedinou souvislou větu a bez fráze (slovní i obrazové) nabídnout jedinou myšlenku, cítí k hlásání toho všeho potřebu založit vlastní partajní firmu. Vážené čtyři desítky megalomanů: nenalezl jsem ve vašich klipech jedinou myšlenku, s níž byste se nemohli zařadit do programu dvou, tří, maximálně čtyř stranických uskupení už existujících: mezi liberální pravici, liberální levici a extrémisty. Nechápu například, proč si takový M.Sládek, jehož program reprezentuje v šotu socialistický ekonom M.Zelený, už dávno nepřipnul na klopu odznak s rudou…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte