Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Týden v ČNR

Týdenní přehled dění v ČNR.

• Jeden jediný paragraf, jímž se novelizoval dosavadní zákon o myslivosti, se stal předmětem bouřlivé diskuse na 17.schůzi České národní rady, která začala v úterý 26.března v Praze. Zákon, který byl nakonec přijat, prodlužuje platnost současných smluv o právu honitby do roku 1993. Někteří poslanci vyslovili názor, že se myslivost stala ‚stranickým pytláctvím‘ a že je to záliba novodobé šlechty. Prodloužením platných smluv se podle nich tento honosný koníček vyvolených jen prodlouží. Někteří jejich kolegové a ministr zemědělství ČR Bohumil Kubát je však vyvedli z omylu. Novela zákona vlastně sleduje ochranu genofondu a omezení barbarského přístupu ke zvěři. B.Kubát informoval poslance o tom, že ministerstvo si z možností kdysi vyhrazených honiteb ponechalo pouze dvě jelení a tři bažantí, jež navíc spravují lidoví myslivci. Za celou loňskou sezónu podepsal ministr zemědělství jediné povolení - a to na odstřel jednoho daňka. B.Kubát také upozornil na nebezpečí zakládání akciových společností, které by honitbu prodávaly za valuty a zcela nekoordinovaně. Bohužel se tak chtějí - na několik měsíců - zachránit např. předsedové JZD, kteří nemají ani na výplaty.

• Na třetím plénu ČNR se znovu otevřela debata o kritickém personálním stavu našeho soudnictví. Třebaže plénum jmenovalo 33 nových soudců z povolání, jedenáct bylo zproštěno funkce. Ministr spravedlnosti ČR Leon Richter zjistil, že dvě třetiny soudců odcházejí za jiným povoláním mimo resort. Leon…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.