Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Svatokrádež

Obyvatelé Prahy 8 zřejmě netuší, jak vážně jsou po nedávných komunálních volbách ohroženi - do jednoho by mohli ztratit totožnost. Tak to alespoň vidí obvodní poslanci za komunistickou stranu a za Republikánskou unii.

Obyvatelé Prahy 8 zřejmě netuší, jak vážně jsou po nedávných komunálních volbách ohroženi - do jednoho by mohli ztratit totožnost. Tak to alespoň vidí obvodní poslanci za komunistickou stranu a za Republikánskou unii.

Vrcholný orgán samosprávy v Praze 8 totiž hned na svém ustavujícím zasedání v kulturním domě Ládví (Praha-Ďáblice) veřejně znesvětil sám základ po čtyřicet let pracně budovaného právního pořádku - občanský průkaz. Středisko Ládví už zažilo jedno fyzické zemětřesení, když se asi před pěti lety zřítil strop do právě zamčené samoobsluhy. Nyní se však stalo něco mnohem horšího.

Aféru způsobila poslankyně Rottová (Zelení), když přišla na zasedání s občanským průkazem, prošlým 11 měsíců. Pečlivá komise poslanců její mandát neověřila. Delegát za Občanské fórum rozhodnutí komise zpochybnil a navrhl, aby byla totožnost paní Rottové ověřena jiným způsobem. Například tím, že ji ostatní znají. To však neměl dělat. V té chvíli se nezadatelných práv všech poctivých lidí s platnými průkazy svorně ujali poslanci krajní levice a krajní pravice.

JUDr.Papež z KSČM podal stručný výklad o tom, že občanský průkaz je základním právním dokumentem, který jsme povinni mít stále u sebe. Ing.Báča, člen Republikánské unie - Svobodného bloku situaci zhodnotil razantními slovy: „Tak to jsme tu seděli tři hodiny proto, abychom na Praze 8 zrušili občanky.“

Následovalo hlasování, v němž střední masa poslanců za OF, KAN a Pražskou demokratickou koalici (složenou z…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte