Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Podnikat nově

Po průmyslovém věku a informačním věku v ekonomice přichází Věk Integrity. Tak se mu alespoň říká v síti soukromých manažerských škol, kterou v sedmdesátých letech založil americký ekonom, filozof, futurolog, podnikatel, vynálezce (a kdoví co ještě) R.Buckminster Fuller.

Po průmyslovém věku a informačním věku v ekonomice přichází Věk Integrity. Tak se mu alespoň říká v síti soukromých manažerských škol, kterou v sedmdesátých letech založil americký ekonom, filozof, futurolog, podnikatel, vynálezce (a kdoví co ještě) R.Buckminster Fuller.

Přes noc se hroutí multimiliardové korporace, hospodářsky silné státy se zadlužují, kdekdo žije na úvěr a utrácí víc, než vydělává. Oficiální ekonomika proto nenabízí rozumné vysvětlení. V rámci starého schématu („takhle se to přece vždycky dělalo a šlo to“) totiž žádné vysvětlení neexistuje.

Svět businessu se mění krkolomnou rychlostí. Technologie se vyvíjí takovým tempem, že ji lidské myšlení a tím méně konání nestačí dohánět. Krach na Wall Streetu v roce 1988 byl jen předkrmem toho, co se bude dít v devadesátých letech.

Podle kongresové zprávy ze 17.prosince 1990 hrozí celému americkému bankovnímu systému zhroucení. Většina hlavních bank by se mohla brzy ocitnout na pokraji nesolvence, protože pojišťovna FDIC (federální pojišťovna bankovních vkladů), která pojišťuje bankovní ztráty, bude bez peněz do poloviny roku 1991. Po ztrátách několika velkých bank totiž přišla v roce 90 o 4 miliardy dolarů a za současného trendu krachujících bank odhaduje ztráty v příštím půlroce až na 63 miliardy. Federální deficit se v roce 91 odhaduje až na 300 miliard.

Staré a tak pevně zavedené systémy ekonomiky viditelně přestávají fungovat, protože planeta se proti nim bouří, aby nezanikla.…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte