Vážený pane předsedo, vážený pane předsedající, vážené Federální shromáždění.Ve smyslu par.65 zákona o jednacím řádu FS ČSFR ze dne 21.3.1989 se obracím na pana předsedu vlády ČSFR s otázkou, kdy bude zrušen článek 4 Ústavy v rezortě zemědělství de facto.Jak bude posuzována otázka podezřelého podnikání a přesunů nelegitimního kapitálu, získaného tímto podnikáním?Rezort zemědělství byl asi nejvíce poškozený deformacemi. Útok ideologie tu byl a nadále zůstává frontální a totální. Dnešní JZD jsou družstvy pouze formálně.Nebudu mluvit o ekonomických a právních dopadech, ale zmíním se o etických a politických ztrátách, obavách rolníků a o nebezpečích vyplývajících z preference krátkodobých výhod na úkor budoucnosti.V této souvislosti uvedu jako příklad činnost podniku, okolo kterého se šíří různé, ať již podložené, nebo nepodložené pověsti: jde o činnost JZD Agrokombinát Slušovice.Táži se předsedy vlády ČSFR, zda může odpovědět na několik mých otázek: Je pravdou, že činnost JZD AK Slušovice byla schválena ÚV KSČ nebo jiným orgánem pod záminkou preferovaného experimentu RVHP?Je pravdou, že JZD AK Slušovice iniciovalo založení a.s. Ekotrans Moravia (včetně schválení investiční výstavby orgány starých struktur, jehož stavba se již realizuje např. při Spytihněvi), gigantického a neekologického projektu průplavu, který by měl zachránit nerentabilní Vítkovické železárny?

Co je pravdy na tom, že JZD AK Slušovice pouze proklamuje zavádění inovací až po výrobu a prodej na…

v08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte