Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Rozhovory

Nemám co tajit

Rozhovor s ministrem obrany Lubošem Dobrovským.

Pane ministře, na besedě pořádané asi před třemi týdny jste požádal novináře o klid k práci na změnách v armádě. Dokážete si jako redaktor samizdatových Lidových novin představit list, který by se o současný stav armády nezajímal?

Já jsem vůbec nepožádal o takovýto klid, i když to tak bylo v některých listech interpretováno. Mám samozřejmě určité záměry, z nichž se snad dají vydedukovat pravděpodobné výsledky, které by bylo možné kritizovat. Ale především mám na mysli vzájemnou důvěru, její zvýraznění. Jde o to, aby otázky byly kladeny ve snaze dopídit se objektivní informace, ne ve snaze chytit dotazovaného za slovo a čekat, jak se ten blázen shodí špatnou odpovědí. My samozřejmě musíme být na otázky připraveni a musíme si být vědomi, že neexistují špatně položené otázky, pouze špatně formulované odpovědi. Osobně nemám co tajit, ale pokud se budu domnívat, že je něco užitečnější nesdělit, tak řeknu, že je užitečnější to nesdělit. Ale problémy zastírat nebudu. Mou povinností je hovořit otevřeně.

5. 11. jste před branně bezpečnostní komisí parlamentu hovořil o zastavení atestací důstojníků a o tom, že chcete vytvořit komisi, která by na určitém vzorku důstojníků výsledky atestací prověřila. Na první pohled se to zdá paradoxní…

Zastavil jsem atestace, protože jsem zjistil nedostatky v metodice i v sestavení atestačních komisí. Nedomnívám se, že všechny výsledky jsou špatné. Pouze jsem všem 350 vysokým důstojníkům a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.