Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Koho všeho vyměnit?

Prověřování a odvolávání vedoucích pracovníků, jež odstartovalo federální zákonné opatření ze 30.srpna, by se mělo na dvou českých ministerstvech, které je začaly provádět jako první (průmyslu plus strojírenství a elektrotechniky), pomalu chýlit ke konci.

Prověřování a odvolávání vedoucích pracovníků, jež odstartovalo federální zákonné opatření ze 30.srpna, by se mělo na dvou českých ministerstvech, které je začaly provádět jako první (průmyslu plus strojírenství a elektrotechniky), pomalu chýlit ke konci.

Opatření bude platné až do přijetí nového zákoníku práce, tj. nejméně do ledna příštího roku, možná i později, obě ministerstva si však stanovila jako mez konec září, začátek října. Hospodářskou sféru je třeba co nejrychleji stabilizovat. Na druhé straně se ovšem situace nezklidní, dokud nedojde k takové výměně vedoucích, jež bude pociťována jako výměna skutečná. Polovičatost by byla pravděpodobně horší než déle trvající zevrubné kroky, mohli bychom se nadít nové vlny požadavků na další očistu a taková spirála nikdy neskončených, v polovici zablokovaných změn by se mohla táhnout donekonečna a obyvatelstvo by mohlo mít pocit stálé frustrace. Úhelným kamenem je koho vyměnit, podle jakých kritérií. Hrubé rysy jsou jasné: ať jdou z vedoucích pozic všichni, kdo byli nositeli starého režimu, ti tzv. „zkompromitovaní“, komunistická nomenklatura.

Kým je nahradit? Nestraníky? Na ministerstvech bylo 80–90% zaměstnanců členy KSČ a většina z nich měla větší či menší funkci, byla v milicích, šířila jako „lektoři“ kolem sebe oblbující ideologii apod. Na ministerstvu průmyslu ČR byl před listopadem komunistický ministr, v KSČ tu byli všichni náměstci, všech dvacet ředitelů odborů (až na jednoho či dva), všech cca…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte